anadoluverumelimedya.com

Doğan Grubu’ndan Sıra Dışı Açıklama!

Doğan Grubu adına Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

POAŞ’la ilgili asılsız iddia ve gerçekleri bir kez daha kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Reklam alanı

HEPSİ ASILSIZ… HEPSİ İFTİRA…

İFTİRA 1:

EKSİK İTHALAT VERGİSİ ÖDEMEK…
Sıfır vergi uygulanıyor
Akaryakıt ürünleri ithalinde, devlet sıfır gümrük vergisi uygulamaktadır. Bu nedenle POAŞ’ın ithal ettiği akaryakıt ürünlerinde vergi kaçakçılığı yaptığını iddia etmek, saçmalığın daniskasıdır.

İFTİRA 2:

HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETMEK…
Haksız tek bir kuruş bile yoktur
Halka açık bir şirket olan POAŞ, düzenli olarak kamu kurumlarının denetimlerinden geçmiştir. Tüm işlemlerinde ve ithalatında yasalara aykırı hiçbir yön yoktur. Haksız tek bir kuruş bile elde edilmemiştir.

İFTİRA 3:

VERGİ MUAFİYETİNDEN YARARLANARAK VERGİ KAÇIRMAK…
S
ıfır olan vergi kaçırılamaz
Zaten sıfır olan bir verginin neresi değiştirilebilir ki? Zaten sıfır olan bir verginin neresi kaçırılabilir ki? Uzun açıklamalara hiç gerek yok. Bu iddia da saçmadır, hatta gülünçtür.

İFTİRA 4:

AKARYAKIT GEMİLERİNİN EVRAKLARINDA OYNAMA YAPMAK…
Hayal ürünü bir iddia
POAŞ, hiçbir evrakta tahrifat yapmamıştır. Bu iddiayı destekleyecek tek bir somut delil bile ortaya konamaz. Vergisi sıfır olan bir olayda evrakta tahrifat yapıldığı iddiasını anlamak imkansızdır. Bu tamamen gerçek dışı, tamamen hayali bir iddiadır.

İFTİRA 5:

ÇIKAR AMAÇLI ÖRGÜT KURMAK…
Çok çirkin bir iftira
Aydın Doğan hakkında ortaya atılan bu iddia çok çirkin, çok yakışıksız ve çok ayıp bir iddiadır. Bu iddiaya verilecek cevap yoktur. Bu çirkin ve yakışıksız iddiayı ortaya atanlar, ancak Allah’a havale edilirler.

İFTİRA ALTI:6

DOĞAN VE ÖZİNCE ÖRGÜT ÜYESİDİR İDDİASI
İnsafsız bir saldırı
Yaklaşık 60 yıldır ülkemiz ekonomisine hizmet veren… Dürüst, yasalara saygılı ve onurlu bir işadamı olan… On binlerce kişiye iş sağlayan… Türkiye’nin sayılı şirketlerinin kurucusu ve onursal başkanı olan… Aydın Doğan’a “örgüt üyesi” demek, insafsız bir saldırıdan başka bir şey değildir. Aydın Doğan yasalara uygun iş yapar, örgüt kurmaz. Kaldı ki Aydın Doğan ve Ersin Özince’nin POAŞ’ta doğrudan ortak olmamaları gerçeği, bu iftiranın ne denli savruk ve özensiz bir şekilde ortaya atıldığının kanıtından başka bir şey değildir.

İFTİRA 7:

DEVLETE 6.3 MİLYON ZARAR VERMEK…
Devlete zarar verilmemiştir
Devlete 6.3 milyon dolar zarar verme iddiası, eksik KDV ödendiği iddiasına dayandırılmaktadır. Bu iddia da tam bir zırvadır. KDV tanımı gereği, son kullanıcı tarafından ödenen bir vergidir. POAŞ’ın ödediği nihai KDV’de de bayilerine gerçekleştirdiği KDV esas alınarak hesaplanır. POAŞ’ta yapılan tüm ithalat işlemleri sebebiyle gümrük vergisi ve KDV açısından herhangi bir kayıp veya eksik ödeme söz konusu değildir.(cnnturk)

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.