anadoluverumelimedya.com

Valilik açıkladı: Newroz kutlamaları yasak

Şanlıurfa Valiliği yayımladığı bir yazıyla il merkezi ve ilçelerde Newroz kutlamaları, yürüyüş ve basın açıklamalarının 4 gün boyunca yasaklandığını açıkladı.

Reklam alanı

Valilik tarafından yapılan resmi açıklamada, “Anayasamızda ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemlerin gerçekleştirilmesi durumunda meydana gelebilecek istenmeyen olayların engellenebilmesi için, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesine ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesine istinaden diğer illerden katılımlarla birlikte ’21 Mart Nevruz Kutlaması’ kapsamında yapılması muhtemel her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri türdeki tüm etkinlikler 17-18-19-20 Mart 2016 tarihlerinde Şanlıurfa İl merkezi ve tüm ilçelerde yasaklanmıştır” denildi.

İL MERKEZİNDE ‘RESMİ’ KUTLAMA
Valiliğin açıklamasında resmi Newroz kutlamasının ise belirlenen miting alanında yapılabileceği belirtildi. Açıklamanın devamında, “21 Mart 2016 Pazartesi günü Nevruz Kutlaması kapsamında düzenlenecek tüm etkinlikler ise 09.00 ile 17.00 saatleri arasında il merkezi olan ve Valiliğimizin miting alanı olarak belirlediği Paşabağı miting alanında düzenlenebilecektir. Paşabağı miting alanı dışında ve tüm ilçelerde Nevruz Kutlaması kapsamında yapılması planlanan tüm etkinlikler yasaklanmıştır” ifadeleri kullanıldı.

http://haber.sol.org.tr/turkiye/valilik-acikladi-newroz-kutlamalari-yasak-149284

 

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.