anadoluverumelimedya.com

Suriye: Federalizme karşıyız

Suriye’de televizyonda yayımlanan basın toplantısında konuşan Muallim, “Devlet başkanlığı meselesini konuşmak isteyen kimseyle görüşmeyeceğiz. Devlet başkanlığı, bizim kırmızı çizgimiz ve Suriye halkının mülküdür” dedi.

Reklam alanı

‘CENEVRE’YE HİÇ GELMESİNLER DAHA İYİ’

Muhalifleri temsil eden baı kesimlerin savaş alanında başarısız olduğunu ve masada kazanmaya çalıştığı belirten Muallim, “Eğer bu konunun konuşulacağını düşünüyorlarsa, o zaman görüşmelere hiç gelmemeliler. Bu hayallerden vazgeçmeliler”diye konuştu.

Muallim ayrıca, Suriye’nin federal yapıya geçişine dair tartışmalara da değindi ve “Federalizm fikrine karşıyız. Suriye topraklarının ve halkının birlik içinde kalmasını istiyoruz” dedi.

‘CENEVRE TABUTUNA ÇİVİ ÇAKIYOR’

Suriyeli bakanın sözlerine yanıt veren Saudi Arabistan destekli muhaliflerin oluşturduğu Yüksek Müzakere Komitesi’nden bir yetkili de, Muallim’i ‘Cenevre görüşmelerini başlamadan bitirmekle’ suçladı.

El Arabiya El Hadath  televizyonuna konuşan yetkili, “Muallim, Cenevre tabutuna çivi çakıyor, Cenevre’yi başlamadan bitiriyor” dedi.

http://tr.sputniknews.com/ortadogu/20160312/1021440322/suriye-cenevre-esad.html?utm_source=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F&utm_medium=short_url&utm_content=aPJf&utm_campaign=URL_shortening

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.