anadoluverumelimedya.com

AKP’YE TEK BAŞINA DUR DİYEN ALPER AYHAN “BİRİNCİ VAZİFEMİ YERİNE GETİRDİM” DEDİ

TEŞEKKÜRLER ALPER AYHAN..

Reklam alanı

BİRİNCİ VAZİFEMİ YERİNE GETİRDİM!

KONYA’LI KEMALİST GENÇ, AKP’NİN 19 MAYIS YASAĞINI DANIŞTAY’A GÖTÜREREK BOZDU.

AKP’YE TEK BAŞINA DUR DİYEN ALPER AYHAN;
BİRİNCİ VAZİFEMİ YERİNE GETİRDİM DEDİ.

19 Mayıs genelgesinin yürütmesinin iptalini sağlayan 25 yaşındaki bilgisayar programcısı Alper Ayhan, karar sonrası Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ne gönderme yaparak mesaj verdi.

“Çünkü bu bizim birinci vazifemizdir. Ben de birinci vazifemi yerine getirdim” diyen Ayhan, üstü kapalı bu sözleri işaret etti:

“Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet’ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.”

***

Konya’da bilgisayar programcısı Alper Ayhan, avukatı Ahmet Gürol Şağban aracılığıyla, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 11 Ocak 2012 tarihindeki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının başkent dışında sadece okullar ve öğrenciler ile kutlanmasını, stadyum ve meydanlarda kutlanmasını yasaklayan genelgesinin yürütmenin durdurulması ve iptali için Danıştay’a başvurdu.

Danıştay 10’uncu Daire Başkanlığı’da başvuru sonucu yürütmenin durdurulması kararını aldı.

YARGI UYGUN GÖRMEDİ

Karar ardından açıklama yapan Alper Ayhan, yagıya aldığı karardan dolayı teşekkür ederken, şöyle dedi:

”19 Mayıs’ın tüm halkımızca kutlanmasının sağlanması için dava açmak bana çok üzüntü vermişti. Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bu yana kutlanmakta olan Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı bir kez daha coşku içerisinde kutlamamıza imkan sağlayan Türk yargısına Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatları olarak teşekkürlerimizi sunarız. Bu milli bayram ülkemizin nereden nereye geldiğini ve birlik olduğumuzda neleri başabildiğimizi göstermektedir. Bu bayramın halktan uzaklaştırılması, okullara hapsedilmesi Türk yargısınca da uygun görülmemiş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın gösterdiği bazı gerekçeler de akıl ve mantık dışı bulunup herkesce komik karşılanmıştır.”

BAHANE ÜRETİLECEK Mİ?

Bundan sonra nasıl bir adım atılacağını merak ettiğini belirten Alper Ayhan şunları söyledi:

“Acaba ’Yeterli vakit kalmadığı için yapmayalım’ bahanesinin arkasına mı sığınılacak çok merak ediyorum. Öyle olsa bile Cumhuriyetimizin varlığını sürdüreceği nice uzun yıllar boyunca 19 Mayıslar’ı, 29 Ekim, 30 Ağustoslar’ı birlik, beraberlik ve coşku içerisinde kutlamak için Türk gençliği her zaman vazife başında olacaktır. Çünkü bu bizim birinci vazifemizdir. Ben de birinci vazifemi yerine getirdim.”

TEBLİGATI HIZLANDIRMAK İÇİN

Avukat Ahmet Şağban ise tebligatı hızlandırmak için pazartesi günü Ankara’ya gideceklerini bildirirken, şöyle konuştu:

“19 Mayıs’a çok az bir süre kaldı. Yürütmeyi durdurma tebligatının Danıştay’dan memur eliyle yapılmasını talep edeceğiz. Bu tebligat sürecini biraz hızlandıracaktır. Böylelikle Milli Eğitim Bakanlığı’na yürütmeyi durdurma kararı pazartesi günü itibariyle tebliğ olacaktır. Tüm yurt genelinde de törenlerle ilgili çalışmaların başlaması temennimizdir.”

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.