anadoluverumelimedya.com

PKK, ŞIRNAK VE HAKKARİ’DE SALDIRDI: 5 ŞEHİT, 9 YARALI

Şırnak, Hakkari ve Bitlis'te PKK saldırılarında 5 şehit, 9 yaralı

Şemdinli’de sınırda askeri üsse saldırdı. 2 askerimiz şehit oldu, 6 askerimiz yaralandı. Şırnak’ta teröristler köy korucularına saldırdı. 2 köy korucumuz şehit oldu, 1 korucumuz yaralandı. Bitlis’teki saldırıda da 1 uzman çavuşumuz şehit oldu, 1 korucumuz yaralandı. Üç ayrı bölgede gerçekleşen saldırılarda toplam 5 güvenlik görevlimiz şehit oldu, 9’u yaralandı. Türkiye ise her gece “Darbe şehitleri” güya ağlıyor, demokrasi şölenleri düzenliyor. 15 Temmuz’da hayatını kaybedenler için SMS ile yardımlar düzenleniyor. Hakkari, Bitlis ve Şırnak’ta vatan için toprağa düşenlerin adı ise sadece şehit. Haber bültenlerinde 45 saniyelik yer kaplıyorlar.

Beytüşşebap’ta 2 şehit

Reklam alanı

Şırnak’ın’ın Beytüşşebap ilçesine 5 kilometre mesafede bulunan Sinekli Meydan mahallesinin İkinci köprü mevkiinde yol kontrolü için nöbet tutan köy korucularına teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Yol kontrolünde bulunan korucular, sabah erken saatlerde yoldan 200 metre mesafedeki arazide arama tarama yaparken teröristler tarafından daha önce döşenmiş olan uzaktan kumandalı patlayıcı infilak ettirildi. Patlamada 2 köy korucusu şehit olurken, 1 köy korucusu ise yaralandı. Olay yerine güvenlik güçleri sevk edilirken, yaralı korucu ambulansla Beytüşşebap Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bombayı patlatan teröristlerin kaçmış olabileceği dağlık alanda geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Şemdinli’de 2 şehit

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde Tekeli Köyü’nde, Kuzey Irak sınırındaki askeri üs bölgesine teröristler tarafından saat 12:00 sıralarında havan ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. teröristlerin açtığı ilk ateşle 2 askerimiz şehit oldu, 6 asker de yaralandı.

Mergesav bölgesindeki askeri üsse takviye birlikler sevk edildi. Saldırıların yapıldığı bölgeler toplarla ateş altına alındı. Ardından da uçak hareketliliği başladı ve savaş uçaklarıyla hedefler vuruldu.

Bittlis Hizan’da 1 şehit

Bitlis’in Hizzan ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında PKK’lılar tarafından ormanlık alandan roketatar ve uzun namlulu silahlarla açılan ateş sonucu 1 uzman çavuş şehit olurken, 1 kornucu da yaralandı.

Saldırı, Hizan’a yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Nazar bölgesinde meydana geldi.

PKK’lılar 21.30 sıralarında zırhlı askeri aracın geçişi sırasında roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Saldırıya askerler anında karşılık vererek çatışma çıktı. PKK’lıların açtığı ilk ateş sırasında 1 uzman çavuş şehit olurken, 1 korucu da yaralandı. Yaralanan korucu ise Hivan Revlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Çatışmadan sonra kaçan terösitlerin yakalanması için bölgede ,takviye birliklerle geniş çaplı operasyon başlatıldı.

kurultay

About armadmin 9321 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.