anadoluverumelimedya.com

Putin’den ‘Hazırlan Rusya, füzeler geliyor” diyen Trump’a yanıt

Yeni büyükelçilerin ziyaretinde Rus diplomasisi hakkında konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ”Dünyadaki durumun giderek daha kaotik hale gelmesine rağmen, sağduyunun galip geleceğini umuyoruz” dedi.

Reklam alanı

”Dünyadaki vaziyet endişe verici, tüm dünya sisteminin istikrara kavuşacağını ve daha öngörülebilir olacağını umuyoruz” diye devam eden Putin ”Rusya, diğer ülkelerle ilişkilerini uluslararası hukuk normlarının temelinde inşa etmek istiyor” vurgusu yaptı.

Rusya’nın yabancı partnerleriyle yapıcı ilişkiler kurduğunu belirten Putin ”Rusya gelecekte de küresel ve bölgesel güvenliğin güçlendirilmesine yönelik tutumuna kararlılıkla devam edecek” dedi.

”Rusya ile Suudi Arabistan arasındaki işbirliği, Ortadoğu’daki güvenliğin sağlanması için önemli bir etken” görüşünü dile getirdi.

”Rusya, diğer ülkelerin yapıcı girişimlerine destek vermeye hazır” çağrısı yapan Putin, haziranda Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile biraraya gelerek Kore Yarımadası’ndaki durumu ele almayı planladığını duyurdu.

cumhuriyet

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.