anadoluverumelimedya.com

Balyoz kumpasına uğrayan askerler Afrin operasyonuna ne dedi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önceki gün saat 17.00’da Adana’daki İncirlik Üssü ve Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda havalanan 72 savaş uçağının hava saldırısıyla başlattığı “Zeytin Dalı” harekatı gece boyunca devam etti. Afrin’deki PYD-YPG/PKK ve IŞİD hedeflerine yönelik gerçekleştirilen hava saldırısına eş zamanlı olarak Kilis ve Hatay sınırlarından top atışlarıyla destek sağlandı.

Reklam alanı

TSK’nın Afrin’de yürüttüğü “Zeytin Dalı Harekatı” ikinci gününde kara harekatı ile başladı.

FETÖ’nün Balyoz kumpasıyla hedef alınan komutanlar Afrin operasyonunu değerlendirdi.

Emekli Tümamiral Semih Çetin “Yok seçimler için propagandaymış, TSK reklama alet oluyormuş, Suriye’de ne işimiz varmış, mış, mış, mış…” diyerek Twitter’da “Aklınızı mı kaçırdınız! Harekat başladığında bu tartışma biter. Mehmetçik nerede savaşıyorsa canı gönülden desteklenir. Koşulsuz” mesajını verdi.

İşte o mesaj:

Emekli Albay Ahmet Zeki Üçok ise 15 Temmuz hatırlatmasında bulunup “15 Temmuz sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri zayıfladı diyenlere Afrin Harekatı gururla ithaf olunur.Türk Silahlı Kuvvetlerinden FETÖ üyeleri ve Amerikan sevicileri temizlendikçe milli ve güçlü ordu daha nice zaferler kazanacaktır” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

Emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz da “Mehmetçik için dua edelim” diyerek şunlara dikkat çekti: “Allah her birini korusun. Ama Fetih duasını gösteri haline getirmek yanlış. Çünkü fethe çıkmadık. Suriye’nin toprak bütünlüğünü, kendi güvenliğimizi sağlamak ve ABD’nin planını bozmak için yola çıktık…”

İşte o mesaj:

Emekli Albay Mustafa Önsel ise kurucuları arasında yer aldığı Sine-i Millet Platformu’nun açıklamasını da paylaşarak şunları yazdı: “İç siyaseti bir tarafa bırakarak… Özellikle Amanoslara terörist ihraç eden ve Amerikan koridorunun oluşturulması durumunda Hatay’ı Akdeniz’e çıkmak için eşik yapacak bir onemli bir bolgeye yapılacak operasyon Türkiye’nin savunması için elzemdir…”

İşe o mesaj:

Odatv.com

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.