anadoluverumelimedya.com

MOSSAD’tan İran ile ilgili bomba açıklama!

İsrail‘in Haaretz gazetesinde yer alan habere göre, Cohen bir  etkinlikte yaptığı konuşmada, İran‘daki son protestolarla ilgili  değerlendirmelerde bulundu.

Reklam alanı

“İsrail’in, İran’da gözü, kulağı ve daha başka şeyleri var.”  ifadelerini kullanan Yossi, ülkedeki son protestoların İran Cumhurbaşkanı Hasan  Ruhani’nin halkın ekonomik beklentilerini karşılayamamasından kaynaklandığını  savundu.

İran’da bir devrim olduğunu görmek istediğini ancak beklentileri makul  tutmak gerektiğini ifade eden Cohen, ekonomik koşulların insanları sokağa  itmesine karşın bu protestocuların muhalif güçlerle yüzleştiğini belirtti.

ABD‘nin İran politikası değişti

Tahran‘ın “Ortadoğu‘daki emellerini gerçekleştirmek için güvenliğe  daha fazla para harcadığını” öne süren MOSSAD şefi Cohen, ABD’nin Ortadoğu  anlayışının da Donald Trump’ın iktidara gelmesiyle değiştiğini kaydetti.

Cohen, “(ABD’nin politikalarında) İsrail’in güvenlik çıkarlarını daha  fazla dikkate alan değişimler görüyoruz ve bu durum İran etkisinin yönünü  değiştirmemize yardım edecek.” dedi.

İran’ın Meşhed kentinde 28 Aralık 2017’de bir grup göstericinin,  ülkedeki hayat pahalılığı, işsizlik ve yolsuzluk gibi sorunları protesto  etmesiyle başlayan olaylar kısa sürede rejim karşıtı gösterilere dönüşmüştü.  Tahran, Kirmanşah, Senendeç, Zencan, Şiraz, Kum, Ahvaz, Zahidan, Erak ve Hurrem  Abad gibi pek çok kente yayılan olaylarda 20’nin üzerinde kişi hayatını  kaybetmişti.

milliyet

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.