anadoluverumelimedya.com

Demet Parlak, sırıkla atlamada Türk spor tarihine girdi

Polonya’nın Bydgoszcz şehrinde bugün başlayan Avrupa U23 Atletizm Şampiyonası’nın ilk gününde milliler altı branşta finale, bir branşta ise yarı finale yükselme başarısı gösterdi.

Reklam alanı

3000 metre su engellide Avrupa Gençler Şampiyonluğu bulunan Sümeyye Erol, 10:14.09’luk derecesiyle U23’te de Avrupa finaline kaldı. Bu dalda yarışan diğer Türk atletleri Tubay Erdal, Yayla Kılıç ise elendi. 1500 metre erkeklerde Süleyman Bekmezci, ikinci seride 3:44.19’luk bir derece yaptı ve finaldeki 12 atlet arasına adını yazdırdı.

Sabah seansında 400 metrede yarışan Avrupa gençler üçüncüsü Batuhan Altıntaş, 47.62’lik performansıyla yarı finale kalan bir diğer isim oldu. Batuhan, yarın akşam seansında finale kalmak için piste çıkacak.
Yine sabah seansında gülle atma elemesinde yarışan Osman Can Özdeveci de beklendiği gibi finali yakaladı. Bu yıl Avrupa Kupası ve İslami Dayanışma Oyunları’nı kazanan Osman Can, 18.53’lük performansıyla finalistler arasına kaldı.
Yüksek atlama erkeklerde Metin Doğu, 2.15’lik derecesiyle adını finale yazdırırken, sırıkla atlamada da Demet Parlak, 4.20’lik final standardını bularak şampiyonluk mücadelesine katılma hakkını elde etti. Parlak bu başarısı ile adını türk spor tarihine yazdırdı. Cirit atmada ise dünya gençler dördüncüsü Emin Öncel, 72.69 atarak final yarışma hakkını elde etti.
800 metrede Damla Çelik ve Rüya Kaya, üç adımda ise Cemre Bitgin ise finalin dışında kalarak şampiyonaya veda etti.

cumhuriyet

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.