anadoluverumelimedya.com

AKP’den skandal referandum hamlesi! İşte o belge

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Cengiz, AKP yöneticilerinin Seçim Kurullarına müdahalelerinin hukuksuz olduğunu söyleyerek, bu konuda bir basın açıklamasında bulundu.

Cengiz’in açıklaması şöyle:

Reklam alanı

AKP halk oylamasına müdahaleyi, sandıkkurullarına doğrudan müdahale boyutlarına ulaştırdı. AKP il ve ilçe yöneticileri, ilçe seçim kurulu başkanlıklarına doğrudan başvurarak, beğenmedikleri sandık başkanlarının değiştirilmesini istiyorlar.

AKP Seyhan İlçe Seçim İşleri Başkanının, Seyhan Seçim Kurulu Başkanlığı’na yaptığı başvuru bunun son örneklerinden biridir.

Başvuruda halkoylamasında görev yapacak sandık kurulu başkanları hakkında AKP’ce soruşturmalar yapıldığı beyan ve kabul edilmekte, beğenilmeyenlerin değiştirilmesi istenmektedir. Hatta Seçim Kurulu Başkanı yargıç, bu kişiler hakkında tahkikat yapılıp değiştirilmemeleri halinde, hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtilerek açıkça tehdit edilmektedir.

AKP’nin bu icraatları, Anayasa değişiklik tasarısı ile hedeflenen ‘denetimli yargı sistemi’nin kabul edilmesi halinde yaşayacağımız süreci göstermesi bakımından anlamlıdır.

Seçim Kurulu Başkanlarını bu tehditlere pabuç bırakmamaya, halkımızı bu saldırıyı “Hayır” diyerek püskürtmeye çağırıyoruz.

ulusalkanal.com.tr

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.