anadoluverumelimedya.com

AKP’li vekil yanlış numarayı arayıp, itiraf etti

MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, adını vermediği bir AKP Ankara Milletvekili’nin “Çevre illerden toplanan adamlarla böyle seçim kazanılmaz” dediğini öne sürdü. MHP’li Halaçoğlu, AKP’li vekilin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep mitingi için Adıyaman’dan , Adıyaman mitingi için ise Gaziantep’ten otobüslerle insanların taşındığını söylediğini iddia etti.

Reklam alanı

Odatv’ye konuşan MHP Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, “çok yakın tanıdığım” diye bahsettiği ancak adını vermek istemediği kişiyi bir AKP Ankara Milletvekili’nin yanlışlıkla aradığını iddia etti.

MHP’li Halaçoğlu, AKP Milletvekili’nin bu kişiye “200 tane arabayla çevre illerden toplanan adamlarla böyle seçim kazanılmaz” dediğini öğrendiğini açıkladı.

Bir AKP Ankara Milletvekili, Cumhurbaşkanı’nın Gaziantep ve Adıyaman mitingleri sonrasında çok yakın tanıdığım birisini aramış” diyen MHP’li Halaçoğlu şöyle devam etti:

“Daha doğrusu yanlışlıkla ona düşmüş telefonu, fakat kim olduğuna bakmadan doğrudan doğruya ‘200 tane arabayla çevre illerden toplanan adamlarla böyle seçim kazanılmaz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Şubat 2017’de Gaziantep ve Adıyaman’da referandum startını vermiş ve toplu açılışlara başlamıştı.

birgün

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.