anadoluverumelimedya.com

Hürriyet, Orhan Pamuk’un ‘başkanlığa hayır’ dediği röportajı yayımlamadı!

Hürriyet gazetesi, Washington Temsilcisi Cansu Çamlıbel’in Nobel ödüllü yazar Orhan Pamuk’la yaptığı söyleşiyi yayımlamadı.

Reklam alanı

T24’ten Ali Aslangül’ün haberine göre, Orhan Pamuk, pazartesi günü yayımlanması planlanan, ancak sansüre uğrayan söyleşide, anayasa değişikliğine karşı düşüncelerini anlatarak, referandum için “hayır” görüşünü dile getirdi.

İRFAN DEĞİRMENCİ ‘HAYIR’ DEYİNCE İŞTEN ATILMIŞTI

Kanal D Spikeri İrfan Değirmenci’nin “hayır” açıklaması nedeniyle Doğan Medya Grubu’ndan atılmasının büyük bir tartışma yarattığı sırada gazete içinde yapılan değerlendirmede Orhan Pamuk’un Hürriyet’e verdiği söyleşinin yayımlanmamasına karar verildi.

Kararın ardından Hürriyet’te her hafta başında ‘Yüz Yüze Pazartesi’ başlığıyla yayımlanan Cansu Çamlıbel’in söyleşi sayfası bu hafta yayına giremedi.

ORHAN PAMUK: HAYIR OYU VERECEĞİMİ GEREKÇELERİYLE AÇIKLADIM, YAYIMLANMADI

Pamuk, Sansür ve Otosansüre Karşı Susma Platformu’na yaptığı açıklamada, Çamlıbel’in referandum hakkında fikrini sorduğunu belirterek, “Ben de hayır oyu vereceğimi söyledim ve kararımı gerekçeleriyle açıkladım. Haber ne yazık ki doğru. Sonunda röportaj yayımlanmadı” açıklamasını yaptı.

cumhuriyet

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.