anadoluverumelimedya.com

Hayır gazetesi çıktı

Türkiye Komünist Hareketi’nin (THK) öncülüğünde kısa bir süre önce oluşturulan “Başkanlığa Hayır Komiteleri”, yurt çapında birçok il ve ilçede ev, iş yeri, okul, meydan, semt kıraathanelerini dolaşarak halkı başkanlık sistemine karşı aydınlatıyor ve ‘Başkanlığa Hayır Komiteleri’nde örgütlenmeye çağırıyor.

Reklam alanı

Komiteler, bu bağlamda bir de Hayır gazetesi çıkarmaya başladı. İlk sayısı bugün yayınlanan gazete meydanlarda, otobüs durakları ve metro çıkışlarında halka ulaştırılıyor.

“YAPILACAK İŞ BASİTTİR…”

“Köprüden önce son çıkış” manşetiyle çıkan gazetede “Büyük bir yol ayrımındayız!” başlıklı bir bildiri yer alıyor.

Bildiride şu ifadeler yer aldı:

“Ülkemiz başkanlık adıyla tek adam yönetimine doğru götürülüyor. Bunun anlamı açıktır: Yapılmak istenen bir rejim değişikliği ve diktatörlüğe geçiştir. Bu sürecin durdurulması TBMM’de mümkün değildir.

İş başa düşmüştür. Halkımız, ülkemizi diktatörlüğe götüren bu sürece dur demelidir. Diktatörlük girişimine karşı yapılacak iş bellidir: Ancak örgütlü olursak bu girişimi durdurabiliriz. Halkımız yaşamın her alanında meşru örgütlenme hakkını kullanmalıdır.

Diktatörlük girişimine karşı yapılacak iş basittir: Mahallemizde, iş yerimizde, okulumuzda, sokağımızda, apartmanımızda, akrabalarımız arasında, sosyal medyada yani yaşamın bütün alanlarında başkanlığa karşı yan yana gelinmeli, Başkanlığa Hayır Komiteleri kurulmalıdır. Kaybedecek zaman yoktur. Ülkemizin kaderi bugün tek tek bütün yurttaşlarımızın elindedir. Mart sonu ya da Nisan başında planlanan referandum, köprüden önce son çıkıştır.”

İkinci sayfasında “Başkanlığa Hayır Komiteleri“nin ne olduğu anlatılan ve halkın komitelerde örgütlenmeye çağırıldığı gazetenin olası bir referanduma kadar belli aralıklarla çıkarılacağı belirtildi.

Odatv.com

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.