anadoluverumelimedya.com

FETÖ’ye övgü düzenler hala konuşuyorsa Ahmet Şık yazmasın Musa Kart çizmesin

FETÖ sağlı sollu vururken, TSK’nın kollarını arkadan tutanlar şimdi Cemaatin TSK’ya nasıl sızdığını soruyor.

Reklam alanı

Kumpas davalar karşısında Fetullah Gülen’i kararlılıkla savunan AKP’li milletvekili başkanlığında kurulan Meclis Darbe Araştırma Komisyonu, Meclis’e getiremediği son iki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet ÖZEL ve Hulusi AKAR’ a yazılı olarak  sormuş; “ FETÖ örgütünün TSK’ya sızdığını farketmediniz mi? Hiç şüphelenmediniz mi?” diye.

Halbuki Komisyon, yakın zamanda eski Genelkurmay Başkanları İlker Başbuğ ve Işık Koşaner’i yüzyüze dinlemişti. Komutanlar, her konuda siyasi makamlara bilgi verdiklerini, bütün bunların Fetullah Gülen Cemaati tarafından yapıldığını söylediklerini ifade etmişlerdi. Ayrıca Işık Koşaner kendisini dinlemedikleri için onurluca gerçek bir Komutan gibi istifa etmişti. Şimdi de Necdet Özel ve Hulusi Akar’ın yazılı cevaplarını bekliyorlarmış. Şaka gibi!..

O DA BELLİ DEĞİL

Doğrudur, TSK FETÖ ile mücadelede başarılı olamadı, ama bunun esas sorumlusu TSK değildi. FETÖ’nün sağlı sollu yumruklarına maruz kalırken, TSK’nın kollarını arkadan tutup, kendini savunmasını ve mukabele etmesini engelleyen o günün ve bugünün muktedirleriydi sorumlular. Şimdi ise TSK’ya FETÖ’nün nasıl sızdığını soruyorlar.

2000’li yıllarda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin damarlarına dönemin muktedirleri tarafından şırınga ile enjekte edilen ABD destekli  FETÖ’nün Yargı, Silahlı Kuvvetler ve Emniyet Teşkilatı içinde nasıl yapılandığını ve sonuçlarını 15 Temmuz’da gördük. Kumpas davalar sürecinde kaybettiğimiz birçok insanımıza 15 Temmuz’da 248 kişi daha eklendi.

Devletin bağışıklık sisteminin temeli olan bu kurumlar ele geçirilirken, milletimiz de televizyon dizileri ve evlilik programlarının reklam aralarında göz ucuyla olanları izlemiş, kimi, “vah…vah…” , kimi de “Oh olsun, bağırsaklarımızı temizliyoruz” demişti. Şimdi peklik tuttu, içerden FETÖ’ yü çıkarmakta zorlanıyoruz.

Gerçekten çıkarmak istiyor muyuz; O da belli değil.

FETÖ temalı “ İmamın Ordusu “ ve “ 000Kitap-Dokunan Yanar “ ın ödülünü bir yıl hapisle alan Gazeteci-Yazar Ahmet Şık yeniden gözaltına alınmış. Sürpriz değil!.. Cumhuriyet yazarları ve  Hüsnü Mahalli gibi yüzlerce gazeteci ve yazarın tutuklandığı ülkede bir eksik, bir fazla farketmez. Geçmişte her gece TV kanallarında  FETÖ’nün yaptıklarının sosyal bir hizmet hareketi olduğunu söyleyenler hala ailece ekranlarda konuşabiliyorlarsa, FETÖ’ye arsaları peşkeş çekenler makamlarını muhafaza edebiliyorsa daha çok kişi gözaltına alınabilir, tutuklanabilir. Zaten asıl dertleri,  Ahmet Şık’a “yazma”, Musa Kart’a “çizme” demek. . Sayın Uğur Dündar’ın kitabı gibi… “ Vah ülkem vah “!..

Emekli Koramiral Atilla Kezek

Odatv.com

 

About armadmin 9322 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.