anadoluverumelimedya.com

“MHP’li Vekiller Kurşun Asker Değil!”

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Devlet Bahçeli, AKP yakınlaşmasını ve Binali Yıldırım’ın Trabzon’da “MHP ile beraber anayasa değişikliğini yapıp Başkanlık Sistemini hayata geçireceğiz” sözlerini “MHP’li Vekiller Kurşun Asker Değil!” başlıklı yazısında eleştirdi.
İşte o yazı:
“Başbakan Binali Bey, Trabzon’da yaptığı konuşmada “Başkanlık tamam” dedi ve MHP lideri Devlet Bahçeli’ye övgüler düzerek ekledi:
“Beraber anayasa değişikliğini yapıp Başkanlık Sistemi’ni hayata geçireceğiz.”
Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı’nın da takdirine nail oldu. Erdoğan “Türkiye’ye yakışan Türk tipi bir Başkanlık Sistemi’ni devreye sokalım. Bu, Türkiye’ye çok hızlı bir şekilde kalkınma fırsatıdır” dedi.
İşin en garip yönü Bahçeli’nin tavrı.
Başkanlık demek, iki partili rejim demektir. Bu sistemde üçüncü partinin esamisi okunmaz ve o partinin Yalova Kaymakamı’ndan fark kalmaz!
Bahçei’nin davranışı, ”Başkanlığa destek olarak MHP’nin tasfiyesine hazırlanıyor” anlamına geliyor.Çünkü ülkeye Başkanlık Sistemi gelirse, ortada MHP diye bir parti kalmayacak! Kim bilir belki de Bahçeli siyasete veda etmeyi düşünüyor ve giderayak kendi partisini yok edecek bir sisteme evet diyerek AKP’ye son bir kıyak yapmak istiyor!
Ancak…MHP milletvekillerinin kurşun asker olmadığını ve içlerinde çok sayıda onurlu siyasetçinin bulunduğunu hatırlatalım.”

Reklam alanı

haber3hilal

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.