anadoluverumelimedya.com

Dr. Tarpley: Türkiye, Başına Geleceklerin Farkında Değil mi?

Tarpley, ABD başkanı Obama’nın Başbakan Erdoğan ile haftalık telefon konuşmaları yaptığını ve Erdoğan’ın hırs ve kibirlerine etki ederek yönlendirdiğini, Türkiye’nin, yeni Osmanlı aldatmacasıyla komşularıyla “sıfır sorun”dan “sıfır barış” pozisyonuna getirildiğini ve Türkiye’nin son birkaç yıldır Ortadoğu’da lider ülke olma isteğinin ABD tarafından körüklenip kullanıldığını öne sürdü.

Reklam alanı

Tarpley, Yeni Osmanlıcılık fikriyle kandırıldığını iddia ederken, şu an Türkiye’nin başta Kürt sorunu olmak üzere, onlarca sorunun içine itildiğini ifade ederken, PKK’nın CIA destekli bir örgüt olduğunu, Türkiye, Suriye ve İran’a karşı kullanıldığını söyledi.

Yakın zamana kadar Fransa Cumhurbaşkanı Mitterand’ın eşi Danielle Mitterand’ın PKK’nın koruyucu azizesi rolünü üstlendiğini, İsrail’in de Mavi Marmara Gemisi krizi sonrası PKK’ya destek vereceğini ileri sürdüğünü anlattı. Tarpley, Yunanistan’ın da, içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıya rağmen boş durmadığını, NATO aracılığıyla Türkiye aleyhtarlığı yaptığını ve hatta PKK’ya destek verdiğini iddia etti.

 

ABD ve NATO’nun 1979’daki Bernard Lewis Planı’nın Ortadoğu’da nasıl bir yapılanmayı planladığını açıkça ortaya koyduğunu söyleyen Tarpley, Türkiye hükümeti ve muhalefetinin bütün bu gerçeklere rağmen olup bitenin farkında olmamalarının anlaşılmaz bir durum olduğunu ifade etti.

Türkiye, ABD ve İngiltere ile ittifakın “Öldüren bir Kucaklaşma” olduğunu anlamalı… İngiltere ve ABD, Türkleri öldürene kadar sevecekler…

Birkaç kez Türkiye’ye ziyarette bulunup, birçok liderle görüştüğünü ifade eden tarihçi yazar, “Türkiye öncelikle, ABD ve İngiltere ile ittifakın öldüren bir kucaklaşma olduğunu anlamalıdır.

İngiliz ve Amerikalılar, Türkleri öldürene kadar sevecekler, Türkleri Suriye’ye karşı kullanacaklar ve bu çatışma ortamı, modern Türkiye’yi yok etmek için de bir fırsat olmuş olacak” dedi.

Obama’nın aldattığı Erdoğan ve Davutoğlu’nun, bu psikolojilerle kendi çukurlarını kazdığını ileri süren tarihçi Tarpley, “bu oyunda kazanacakları hiçbir şey yok, kaybedecekler” dedi. Ortadoğu ve Suriye sorunları yüzünden Rusya ile yakın bir gelecekte savaş ihtimalinin bile olabileceğini, olayların yakın bir gelecekte S. Arabistan ve Katar’a kayabileceğini ileri sürdü.

Türkler güney sınırlarını CIA’ya devretti…

Tarpley, CIA’nın kontrolsüz ve başıboş olarak, Türkiye’nin güneyinde dolandığını, İskenderun otellerinin El-Kaide militanlarıyla ve CIA ajanlarıyla dolu olduğunu iddia ederken, CIA’nın İncirlik üssünden güneydeki teröristleri kullandığını, bu işlerin geri dönüşünün Türkiye için felaket olacağını dile getirdi.

mehmetciktv

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.