anadoluverumelimedya.com

Binali Yıldırım’dan erken seçim açıklaması

Ankara’da Cuma namazı sonrası basının karşısına geçen Başbakan Binali Yıldırım, bugün AKP milletvekilleriyle yaptığı görüşmelerin bir erken seçim işareti olup olmadığı sorusu üzerine, “Her söylenene inanmayalım. AKP’de toplantı her zaman olur. Milletvekillerimizle bugün sohbet edip, değerlendirme toplantısı yaptık. Ankara’nın projelerini görüştük” dedi.

“CHP, MHP GENEL BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞME YAPACAĞIZ”

Reklam alanı

Yeni Anayasa çalışmalarıyla ilgili Başbakan Yıldırım, şöyle konuştu: “Mini Anayasa Komisyonu çalışmaları bitti. Arkadaşlar üzerine düşen görevi yaptılar. Şimdi parti genel başkanlarına kaldı. Önümüzdeki günlerde bu konuyu bir sonuca bağlamak için gerek CHP gerekse MHP genel başkanlarıyla bir görüşme yapacağız. Henüz daha temas kurmadık. Böyle bir düşüncemiz var. En azından bir adım atmış olalım. Bu kadar emeğin, bu kadar çalışmanın heba olmasının önüne geçelim. Ayrı ayrı olabilir ama arzu ederlerse birlikte de olabilir. Ayrı ayrı olması mümkündür

“BUNLARA KULAK ASMAYIN”

Öğretmen mülakatlarında sorulduğu iddia edilen ve tartışmalara neden olan sorular hakkında Başbakan Yıldırım, “Böyle şeyler konuşulur, gelir geçer. Ne kadar doğrudur, değildir; bunlara kulak asmayın. Belki binde bir böyle şeyler söylenebilir. Bunların hakikat olup olmadığı konusunda şüpheler mevcuttur. Yapılan imtihanlarda, mülakatlarda hassasiyetimiz iki noktada toplanıyor. Bir tanesi FETÖ terör örgütü ikincisi bölücü terör örgütü. Onun dışında vatanına, milletine sadık; bayrağını, yurdunu seven bütün öğretmenlerimiz için kapılar sonuna kadar açıktır” ifadelerini kullandı.

“KANUN HÜKMÜNDEKİ KARARNAMEDEN VAZGEÇMEK, SÖZ KONUSU OLMAZ”

Meclis’te kurulan KHK Komisyonu’nun işlevi hakkında bilgi veren Yıldırım, “Biz muhalefet partilerinin genel başkanlarıyla yaptığımız konuşmada şunu söyledik. OHAL’de çıkarılan bütün KHK’ları geciktirmeden Meclis’e göndereceğiz ve Meclis’te görüşülmesini sağlayacağız. Bunu da yaptık. Gönderdik. Birincisi de Meclis ara vermeden görüşülmeye başlandı. Zannediyorum önümüzdeki hafta görüşmeler kaldığı yerden devam edecek. Bunlarla ilgili kafanıza takılan, düzeltilmesinde yarar gördüğünüz hususlar varsa makul gördüklerimizi dikkate alırız, dedik. Bu sözümüzün arkasındayız. Değişen bir şey yok. Çıkarılan kanun hükmündeki kararnameden vazgeçmek, tamamıyla baştan sona değiştirmek gibi konular asla söz konusu olmaz” diye konuştu.

“70 BİNDEN FAZLA İTİRAZ VAR”

FETÖ ile mücadele kapsamında haksızlığa uğradığını iddia edenler için oluşturulan başvuru sisteminde sonuçların ne zaman alınacağı sorulan Yıldırım, “İşlem yapılanların sayısından fazla başvuru var. Ne olur ne olmaz bana da böyle bir işlem yapılır, diye tedbirli davranıp, önceden başvuranlar da var. Maalesef FETÖ terör örgütü burada da bir yanıltma hareketine girmiş durumda; ama biz bu millete sözümüz, bu itirazları çok titiz, kılı kırk yararak değerlendireceğiz. 70 binin üzerinde itiraz var. Bunlar belirli bir zaman alacak. Mekanizması kuruldu. İtirazlar için yeni başvuru heyeti oluşturduk. Bunlar inceleniyor” dedi.

“KILIÇDAROĞLU 15 TEMMUZ’U BIRAKTI”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nu FETÖ ile mücadeleye ilişkin yürütülen soruşturmalarda haksızlığa uğradığını iddia edenler üzerinden eleştiren Başbakan Yıldırım, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ne yazık ki ana muhalefet partisi başkanı 15 Temmuz’u bıraktı. Sanki 15 Temmuz olmamış, millet mağdur olmamış, şehitler olmamış. Bir mağdur edebiyatıdır gidiyor. Bırak kardeşim. Milletin mağduriyeti mi önemli yoksa darbecilerin mağduriyeti mi önemli? Bir şeye karar vermemiz lazım. Onun için hiç kimse çağın vebası bu terör örgütünün yaptıklarını sulandırmaya kalkmasın. Bunlar sadece Türkiye’nin değil, dünyanın başına beladır. Bunlara öyle veya böyle destek anlamına gelecek her türlü faaliyet, her türlü açıklama bu millete zulümdür

çağdaşses

About armadmin 9322 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.