anadoluverumelimedya.com

Vatan Partili E. Emniyet Müdürleri, türban yönetmeliğinin iptali için dava açıyor

Vatan Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı E. Emniyet Müdürü Hayriye Aktaş, parti üyeleri E.Emniyet müdürleri Adnan Konukman, Resul Kalkan, İzettin Özgibar, Abdurrahman Uyaran ile birlikte İçişleri Bakanlığına açacakları türban davası ile ilgili İstanbul İl Başkanlığında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Reklam alanı

Vatan Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı, İstanbul Eski İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hayriye Aktaş’ın açıklamaları şu şekilde: 

27 Ağustos 2016 tarihli 29.814 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Emniyet Hizmetleri sınıfı mensupları kıyafet yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik” yürürlüğe girmiştir.

TÜRBAN POLİSİ BÖLER

Emniyet teşkilatında türbanı serbest bırakan bu yönetmelik, anayasanın laiklik ilkesine temelden aykırıdır. Kamu hizmeti yapan görevlilerin, dini inançlarına göre giyinmesi, polis teşkilatımızı böler. Güvenlik hizmetlerinin ve adaletin yansız yürütülmesinin önünde engel oluşturur.

Emniyet Teşkilatında çalışan bayan görevlilerimizi baskı altına alan bu yönetmeliğin iptali ve yürütmeyi durdurmak için Bölge İdare Mahkemesi’ne başvuruyoruz.

Vatan Partimiz, tek görevi “halka hizmet” olan kamu görevlilerinin türban giymeye zorlanmasının karşısındadır.

Kahraman emniyet görevlilerimizin dünyanın en saldırganı ABD’ye karşı vatan savaşında ağır görevler yürütürken, şehitler verirken, polisi bölecek bu tasarruf vahim bir sorumsuzluk örneğidir.

Polisimizin, şerefli üniformasıyla kamuya hizmet görevini başarıyla yürütmesi için söz konusu yönetmeliğin iptali zorunludur.

Biz Vatan Partili emekli Emniyet Müdürleri olarak ülkemizin bütünlüğünü, milletimizin birliğini birinci mesele sayarız. Güvenlik; polisimizin, ordumuzun, milletimizin birliğiyle sağlanır.

Kamuda laiklik ilkesi milleti birleştirir. Aksi uygulamalar böler. Kılık kıyafet yönetmeliğindeki bu değişikliği İdari Mahkemeye taşımayı milletin birliği ve polisimizin etkin hizmeti için görev sayıyoruz.

Vatan Partili Emekli Emniyet Müdürleri
Adnan Konukman- E. 1 Sınıf Emniyet Müdürü
Resul Kalkan- E. 1 Sınıf Emniyet Müdürü
İzzettin Özgibar- E. 3 Sınıf Emniyet Müdürü
Abdurrahman Uyaran- E. 3 Sınıf Emniyet Müdürü
Nuri Aydın- E. Başkomser
Mustafa Erdoğan- E. Polis

 ulusalkanal.com.tr

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.