anadoluverumelimedya.com

Ümit Özdağ : FETÖ ile ilişkisi olan akademisyenlerin rektörlüğe atandığını görüyoruz

21.yy Türkiye Ensitüsü Kurucu Başkanı, MHP Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Prof.Dr.Ümit Özdağ “Öncelikle çelik çekirdeğe yoğunlaşılıp kırılmalı ve imha edilmeli” diyerek yapılanları eleştirdi

Reklam alanı

FETÖ’nün 3 ana yapısı var. Bunlar çelik çekirdek, sempatizanlar ve güçlünün yanında olanlar olarak 3’e ayrılır. Öncelikle çelik çekirdeğe yoğunlaşılıp kırılmalı ve imha edilmeli.

Fakat şu anda böyle bir yöntem izlenmiyor birçok yerde altseviyedeki FETÖ mensubu tespit edilip atılırken devlet kadrolarından, üst düzeydeki FETÖ’cüler yerlerinde duruyor. Mesela yeni rektör atamalarında FETÖ ile ilişkisi olan akademisyenlerin rektörlüğe atandığını görüyoruz.

Aynı zamanda bu tasfiye çerçevesinde gittikçe artan oranda Türk milliyetçisi ülkücü bürokratların da FETÖ suçlamasıyla tasfiye edilmeye başlandığına şahit oluyoruz. İllerdeki FETÖ ile mücadele çerçevesinde yürütülen çalışmalarda kendileri FETÖ’cü olan amirlerin tasfiyelerde ülkücülerin ve sosyal demokratların isimlerini vermesi. Ve ne yazık ki hükümet de buna gereken önlemleri almıyor.

haberlinks.com

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.