anadoluverumelimedya.com

Askerlerden istiklal çağrısı

Türkiye Gençlik Birliği’nin de aralarında bulunduğu on bir demokratik kitle örgütü 30 Ağustos Salı günü saat 18.00’de İstiklal Caddesi Tünel Meydanı’ndan Taksim’e ‘İstiklal Ruhuyla Büyük Zafere’ yürüyüşü düzenleyecek. Yürüyüşe binlerce yurttaşın katılması bekleniyor Çağrıcı kurumlar arasındaAtatürkçü Düşünce Derneği (Avcılar, Bağcılar, Fatih, Kağıthane Şubeleri),Cumhuriyet Kadınları Derneği İstanbul Şubeleri,Eğitim-İş 3 ve 4 No’lu Şubeler ,İstanbul İşçiler Derneği,İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Gençlik Birliği, Türkiye Liseliler Birliği, Türkiye Sanatçılar Birliği ,68liler Birliği Vakfı  yer alıyor.

Reklam alanı

 

ASKERLER DE ETKİNLİĞE ÇAĞIRDI

FETÖ kumpası mağduru komutanlar da 30 Ağustos’ta meydanlara çağırdı.

Orgeneral Çetin Doğan:  30Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümünde Türkiye Gençlik Birliğinin önderlik ettiği “Hepimiz Mehmetçiğiz” yürüyüşünün bütün yurtta Kuvay-ı Milliye ruhunun yeniden şahlanmasında tarihi bir adım olacağına  inanıyorum. Yüreği vatan ve millet sevgisi ile yoğrulmuş, Mustafa Kemal’in gerçek askerleri olan TGB mensuplarını ve bu anlamlı yürüyüşe destek verecek her yaştan Mustafa Kemal’in askerlerini kutluyor ve başarı dileklerimi  sunuyorum. Vakit; geçmişte Mustafa Kemal’in Askerlerinin hangi şartlarda neleri başardıklarını hatırlayarak ulusça özgüvenimizi pekiştirmek ve de al bayrağımızı ele alıp, “Hepimiz Mehmetçiğiz” diyerek zafer yürüyüşüne katılmak zamanıdır.

Orgeneral Saldıray Berk: Kuvay-ı Milliye ruhunun devam ettiğini Cumhuriyet kuruluş ilkelerine sahip çıkıldığını, büyük Atatürk ve arkadaşlarının Cumhuriyet ve demokrasi şehitlerinin huzur içinde uyumaları için görevimiz ve borcumuz gereği 30 Ağustos 2016 tarihinde büyük zaferin 94.yıldönümünde büyük Türk milletini meydanlara bekliyoruz. Meydanlara çıkmak, ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğu bu dönemde terör ve destekçilerine en büyük cevap olacaktır.

Tümamiral Soner Polat : TGB Türkiye’nin aydınlık ve genç yüzüdür. Türkiye düşmanları karşısındaki ilk direnç mevzidir. Her TGB’li genç karanlığa tutulan bir ışıktır… 30 Ağustos günü büyük Türk Milleti ile birlikte Tünel’den Taksim’e yürüyecekler… İstiklal ateşini kalplerinde yakacaklar…Ben de orada olacağım… Siz de gelin! Bizim için yedi düvelin karşısına dikilen kahraman ordumuza en güzel armağanı verelim…

Tümamiral Cem Gürdeniz: 30 Ağustos emperyalizme karşı atılmış çok büyük bir tokattır. 30 Ağustos’ta yapılacak yürüyüşle de asıl gücün Türk halkı olduğu, asıl gücün en az silahlar kadar morali yüksek birliği yüksek Türk Halkı ile sağlanabileceğini bütün dünyaya göstermesi açısından önemlidir. Bu yürüyüşe ne kadar çok vatandaşımız hangi kesimden olursa olsun katılırsa batıya verilecek, hegemonyaya verilecek mesaj o kadar büyük olur. Ben bütün vatandaşlarımızı 30 Ağustos sivil kuvvetler yürüyüşümüze davet ediyorum.

 

Tümamiral İlker Güven: Bu zafer sadece ordunun değil Türk milletinin zaferidir. Bu vatan bütünlüğünü sağlamadaki hedef neydi? “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır” “Vatanın her karış toprağı şehit kanıyla sulanmadıkça vatan terkedilemez”. Dolayısıyla 30 Ağustos sıradan bir zafer değildir. Milletçe bu bayramı kutlamamız gereken Cumhuriyetimizin, bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin tek tek noktalandığı bir zaferdir 30 Ağustos Zafer bayramımızı yürekten kutluyor ve yüce Türk milletine kalbi sevgi ve saygılarımla bağlılığıyla bildirirken Ne Mutlu Türk’üm sloganını diyerek noktalamak istiyorum.

Hava Tümgeneral Beyazıt Karataş: Güçlü ordu, güçlü Türkiye için 30 Ağustos’ta meydanlarda olmalıyız. İstanbul’da İstiklal Caddesi’ne, İzmir’de Karşıyaka’ya tüm halkımızı çağırıyorum.

Tümgeneral Naci Beştepe: Türkiye’nin bilinçli gençlik grubu TGB, milli değerlerine sahip çıkmada öncülüğe devam ediyor. Ulusal bayramların kutlanmadığı, Türk ordusunun saygınlığına darbe üstüne darbe vurulduğu bir ortamda TGB yine kendine yakışanı yapıyor. Bu coğrafyada güçlü ordu olmadan yaşamanın olanaksızlığını bilinmektedir. 30 Ağustos, yurdumuzun bağımsızlığı yolunda can veren şehitlere, kan veren gazilere, Cumhuriyeti kuran ve yaşatanlara saygı için en anlamlı şekilde kutlanmalıdır. Bunu yapan TGB’yi yürekten kutlarım. Hepimiz onlarla olmalıyız, olacağız.

Tuğgeneral Levent Ersöz: Ülkemiz üzerindeki tarihi emellerini saklamayan emperyalistlere karşı milletçe uyanık ve dimdik durmamız gerektiğini aksi takdirde içine düşeceğimiz durumu veciz sözlerle açıklayan Mustafa Kemal Atatürk’ün yüksek öngörüsünün haklılığı, ülkemizin 15 Temmuz sürecine götürüldüğü bu süreçte ortaya çıkmıştır. Emperyalist güçler ve ülkemizdeki uşağı suç ortakları ile onlara desteklerini esirgemeyenlerin ürünü “darbe girişimi” başta Türk Milleti ve onun bağrından çıkan TSK’ nın Atatürk ilke ve devrimlerine ve onun özü “tam bağımsız laik demokratik hukuk devleti” ruhunu özümsemiş gerçek kahraman evlatlarınca bertaraf edilmiştir. Böylece emperyalistler ve uşakları tarih önünde tekrar hüsrana uğratılmıştır. Bugün gelinen nokta göstermiştir ki, Türk Milleti Atatürk’ünden ve onun istiklal ruhundan asla ödün vermeyecektir. Bunun teminatı binlerce milyonlarca Ömer Halis Demirlerdir. Sorunu kendilerinde değil sistemde arayan düşünce sahiplerinin Ömer Halis Demirleri yetiştiren kutsal ocağın temel değerlerini yok edecek yanlışları, ülkemizin gelecek kuşaklarının da benzer tehlikeleri yaşamasına neden olabilecektir.”Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkmış, çıkan tüm vatanseverlerin “İstiklal ruhunu” dost ve düşmana bir kez daha göstermek üzere Taksimde buluşacağına gönülden inanıyorum.

Kurmay Albay Ali Türkşen: Türkiye Gençlik Birliği olarak 30 Ağustos’ta Zafer Bayramını kutlamak üzere saat 18.00’de Tünel Meydanın’da toplanıp Taksim’e yürüyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramını Türkiye Gençlik Birliği nezninde tüm halkımızı tüm gençlerimizin bu şekilde kutlamasını çok önemsiyorum hepinizi tünel meydanında yürüyüşe davet ediyorum.

Murat Eren: Millet olarak tarih boyunca vermiş olduğumuz şehitlerimizin kazanmış oldukları zaferleri temsil olarak 30 Ağustos Salı günü İstiklal Caddesi Tünel Meydanı’nda saat 18.00’de hepinizi bekliyoruz.

GEZİCİ’DEN DESTEK

30 Ağustos Zafer Yürüyüşü’ne bir destek de Murat Gezici’den geldi. Gezici Araştırma Şirketi Genel Müdürü Murat Gezici de twitter adresinden yaptığı açıklamada ; ” Türkiye Gençlik Birliği nezdinde tüm halkımızı 30 Ağustos’ta saat 18.00’da Taksim Tünel Meydanı’na davet ediyorum.” dedi.

SESLENDİRME RIZA BABA’DAN

TGB’nin hazırladığı 30 Ağustos tanıtım videosunun seslendirmesini ise Türkiye’nin Rıza Babası Zafer Ergin yaptı.

Odatv.com 

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.