anadoluverumelimedya.com

Cemaatçi askerler bakın hangi salonda yargılanacak

Aralarında generallerin de bulunduğu cuntacıların, çeşitli kumpaslarla tutuklattığı TSK personelini hakim karşısına çıkarttıkları Silivri Cezaevi’ndeki duruşma salonunda yargılanmaları bekleniyor.

Reklam alanı

Hükümete yakın Star gazetesinin haberine göre Ergenekon  Balyoz ve Askeri Casusluk kumpaslarıyla TSK’daki binlerce subayı tutuklatan ve bu amaçla Silivri Cezaevi’nde dev mahkeme salonu inşa ettiren terör örgütü Cemaat üyeleri, ikinci ifadelerini kendi yaptırdıkları Silivri’deki salonlarda verecek.

25 SAVCI GÖREVE BAŞLADI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nda görevli bir başsavcı vekilinin de aralarında bulunduğu 25 savcı dün itibariyle Silivri Cezaevi’nde görev almaya başladı. ‘Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs’ ve‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’ ve ‘Silahlı terör örgütüne üye olmak’suçlarından 2 bin 135 kişi tutuklanmıştı.

KUMPAS SALONU

Yargı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, tutukluların sayısının çokluğu sebebiyle farklı illerde ana davalar görülebileceği, ancak Silivri’deki Ergenekon duruşma salonunun bu defa bu salonu yaptıran Gülen Cemaati üyeleri için kullanılacağı öğrenildi.

odatv

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.