anadoluverumelimedya.com

“Balyoz” darbe planı için Konya’da düğmeye basılmış

Konya’da FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimin ardından başlatılan soruşturmada örgütün yapılanmasında yer aldığı iddiasıyla 29 avukat gözaltına alındı. Avukatlar arasında firari durumda olan ve Konya’daki avukatlardan sorumlu olan üst düzey üç öğretmen imamın “Balyoz” soruşturmasını hazırladıkları ileri sürüldü

Konya’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmada örgüt yapılanmasında yer aldığı iddiasıyla 29 avukat gözaltına alındı. Avukatlar arasında firari durumda olan veKonya’daki avukatlardan sorumlu olan üst düzey üç öğretmen imamın “Balyoz” darbe planı soruşturmasını Konya’da hazırladıkları ileri sürüldü. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü’nün 15 Temmuz’da FETÖ tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimiyle ilgili operasyonları sürüyor. Örgütün avukat yapılanmasına yönelik başlatılan operasyonda Konya’daki avukatlardan sorumlu olduğu ileri sürülen bölge imamı Abidin Gürsoy’un da aralarında bulunduğu 29 avukat gözaltı alındı. Sabah saatlerinde başlatılan operasyonda Denge Hukukçular Derneği incelemeye alındı. Gürsoy’un söz konusu dernekte düzenlenen toplantılarda himmet parası topladığı darbe girişimine ilişkin tutuklanan eski Baro Başkanı Fevzi Kayacan’ı aday gösterdikten sonra seçilmesi için uğraştığı öğrenildi.

Reklam alanı

Avukatlar öğretmen 3 imam tarafından yönetilmiş

Ayrıca haklarında yakalama kararı bulunan ve Konya’daki avukatları yönettikleri iddia edilen, kamu ve özel okullarda öğretmenlik yapan “Sabit” kod adlıAbdülkadir Yılmaz, “Fatih” kod adlı Yalçın Türker ve “Hikmet’” kod adlı Muhammet Eroğlu’nun yurt dışına kaçtıkları öğrenildi. Öte yandan 17-25 Aralık soruşturmasından sonra Yalçın Türker’in örgüt üyesi avukatların telefonlarına bir mesajlaşma programı indirdiği ve örgüt üyeleri bu program üzerinden haberleştiği ileri sürüldü. Ayrıca “Balyoz” soruşturmasına dair iddianameyi bu üç ismin hazırlayıp, örgüt üyesi avukatlara imzalattığı ortaya çıktı. Bu 3 örgüt imamın Konya’da balyoz soruşturmasını başlatmak için ihbar mektubu hazırlamasının ardından soruşturmanın Konya’dan başladığı kaydedildi.

gazetevatan

About armadmin 9321 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.