anadoluverumelimedya.com

AKP’den CHP mitingine çağrı

Taksim Meydanı’nda CHP’nin Pazar günü“Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi”  düzenliyor. Miting için İstanbul’da ulaşım ücretsiz olacak. AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AKP Sözcüsü Yasin Aktay parti olarak bu mitinge katılacaklarını açıkladı.

Reklam alanı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) darbe karşıtı protestolara katılmak isteyen halkın meydanlara ulaşabilmesi için 22 Temmuz saat 23:59’a kadar ulaşımın ücretsiz olduğunu duyurmuştu. İBB, CHP’nin 24 Temmuz’da Taksim Meyda’nında yapmayı planladığı “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi” göz önünde tutularak ücretsiz ulaşımın 24 Temmuz saat 23.59’a kadar uzatıldığını açıkladı.

CHP’nin önerisiyle İBB Meclisi’ne taşınan öneri AKP grubunun da desteğiyle oy birliğiyle kabul edildi. Teklifi okuyan AK Parti Grup Başkanvekili Temel Başalan, CHP’nin Taksim mitingi nedeniyle vatandaşların ulaşımının ücretsiz sağlanması için sürenin uzatılmasına karar verildiğini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP’nin 24 Temmuz Pazar günü, İstanbul Taksim Meydanı’nda, “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi” düzenleme kararı aldığını açıklamış, mitingin sadece CHP’lilere yönelik olmadığını duyurmuştu.

AKP’DEN MİTİNGE ÇAĞRI

AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Meclis’te yaptığı konuşmada, “CHP’yi kutluyorum, 24 Temmuz tarihinde meydanlarda olacak, buradan bütün İstanbullulara çağrı yapıyorum, siz de orada olun, bütün İstanbullular, mümkünse bütün Türkiye orada olun. Çünkü bu iş hepimizin işi” dedi.

odatv

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.