anadoluverumelimedya.com

Ölüm listesi hazırladı, infaz timi kurdu!

STAR / AJANSLAR

Reklam alanı

Star’ın haberine göre; Cuntacılara yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alınan asker, polis ve savcılarda ele geçen belgeler arasında ‘gözaltı listesinin’ yanı sıra 9 bir kişilik ‘infaz edilecekler’ listesinin de yer aldığı ortaya çıktı. Cuntanın planına göre, ordu içindeki FETÖ’cü askerler ülke yönetimini ele geçirirken ‘infaz timleri’ de eş zamanlı olarak siyasetçi, polis, hâkim, savcı, gazeteci ve işadamı gibi binlerce FETÖ karşıtını teker teker öldürecekti.

ERDOĞAN İLK SIRADA

FETÖ’nün ölüm listesini 17-25 Aralık 2013 darbe sürenin başarısız olmasından bu yana hazırladığı ve bu isimlerin kişisel bilgileri ile örgüt aleyhinde yaptıklarını raporladığı öğrenildi. Fişleme yapılırken en önemli görevi ise örgütün bu kurumlara sızdırdığı personel üstlendi.

Ölüm listesinin başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yer alıyor. FETÖ darbenin ilk adımı olarak Marmaris’te istirahat eden Erdoğan’ın oteline özel bir ölüm timi gönderdi. Cumhurbaşkanın ihaneti önceden haber alıp otelden ayrılması üzerine girişim başarısız oldu. İhaneti itiraf eden bazı subaylar, FETÖ’nün Erdoğan’ın dışında özellikle paralel yapı ile mücadele edenlerin bu listelerde yer aldığını söylediği öğrenildi.

ASLAN’I BAŞINDAN VUR

FETÖ’nün öldürülecekler listesinin başında yer alan isimlerden biri de Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Turgut Aslan’dı. Aslan FETÖ soruşturmaları sürerken örgüt hakkında en kapsamlı raporu hazırlayan isimdi. Aslanın raporu savcılıkların örgüt hakkında hazırladığı tüm iddianamelerde yer almıştı. FETÖ’nün bu nedenle ilk öldürülecekler listesinde eklediği Aslan darbenin yaşandığı gece “Acil toplantı var” denilerek Jandarma Genel Komutanlığı’na çağırılmış ve burada rehin alındıktan sonra başından vuruldu. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Aslan’ın durumu ciddiyetini koruyor.

 MAK GÖREVLİLERİ

‘İnfaz timi’ Hava Kuvvetleri’nin MAK biriminde görev yapan askerlerden seçilmiş. Bu birim BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterinin düşmesinin ardından bölgeye gönderilmiş ve enkazdan parçalar sökmüştü. Konya 3. Ana Jet Üssü’nde konuşlu MAK timlerinin komutanı Başçavuş Yılmaz Bahar’ın TSK içindeki FETÖ’nün imamlarından biri olduğu tespit edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast yapmakla da bu ekip görevlendirildi.

 DİKKATİ ÇEKEN İSİMLER

Listedeki isimler arasında İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Enerji Bakanı Serhat Albayrak, İçişleri Müsteşarı Selami Altınok, MİT?Müstaşarı Hakan Fidan ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da var.

ADANA’DA DA BULUNDU

Terör örgütün bir ölüm listesi de Adana’da ortaya çıktı. Operasyon kapsamında yakalanan FETÖ üyesi hakim ve savcıların son haftalarda kendi aralarında toplantı yaparak tüyler ürperten infaz edilecekmler listesi hazırladıkları belirlendi. Listede adı geçenlere koruma polisi verilecek.

MUHABİR DE VAR

FETÖ’nün infaz listesindeki isimler arasında Star Gazetesi muhabiri Kemal Gümüş de var. Sabah Gazetesi muhabirleri Nazif Karaman, Fatih Ulaş ve Abdurrahman Şimşek ile AA’dan Enes Can’ın da adının listede yer aldığı görüldü.

SUİKAST TİMİ HALEN KAÇAK

Hava Kuvvetleri Muharebe Arama Kurtarma Timi (MAK) ile Sualtı Taarruz ve Savunma Timi (SAT) komandolarından oluşan bir suikast timi halen kaçak. Özel olarak yetiştirilen, her doğa ve hava koşuluna dayanaklı bu timlerin ormanlık alanlarda olabileceği bilgisi var.  CNNTürk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, firari Özel Kuvvet mensubu personel sayısının 10-15 kişi civarında olduğunu söyledi.

KARMA TİM’DEN İZ YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, darbe girişimi olduğu gece bulunduğu Marmaris’teki otele saldıran ve çatışmada 2 polisi şehit ederek kaçan ’karma tim’ görevlilerinin yakalanması için arama çalışmaları sürüyor.

Şimdiye kadar saldırıya karışan 10 darbeci asker yakalanıp tutuklanırken, aramaları; jandarma komando, özel harekat polisi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler birlikte yürütüyor.

milliyet

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.