anadoluverumelimedya.com

2 asker şehit olmuştu! Bomba yüklü kamyonla ilgili şok detay

Mardin‘in Artuklu ilçesindeki Cevizlik Jandarma Karakoluna yönelik PKK‘lı teröristlerce patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırıda kullanılan aracın Mazıdağı Belediyesine ait olduğu tespit edildi.

Artuklu Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Cevizlik Jandarma Karakoluna dün terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç, roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen menfur saldırıda 2 askerin şehit olduğu hatırlatıldı. Patlamada kullanılan 47 AS 012 plakalı aracın Mazıdağı Belediyesine ait olduğunun belirlendiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

Reklam alanı

Jandarma karakoluna bombalı saldırı: 2 şehitJandarma karakoluna bombalı saldırı: 2 şehit

“Ayrıca saldırıyı gerçekleştiren bölücü terör örgütü mensuplarının, Mardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi ilaçlama biriminin kullandığı yüklenici firmaya ait 35 END 98 plakalı araç ve 21 FN 913 plakalı diğer bir araçla olay yerinden kaçtıkları tespit edilmiş ve incelenmek üzere araçlara el konulmuştur. Olayla ilgili aralarındaMardin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı, Sağlık İşleri Daire BaşkanlığıHalk Sağlığı İlaçlama Şube Müdürü ile 3 belediye çalışanın da bulunduğu 11 kişi gözaltına alınmıştır.”

Açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin yakalanması için başlatılan çalışmaların devam ettiği kaydedildi.  Mardin’in Artuklu ilçesi Cevizlik JandarmaKarakol Komutanlığına dün PKK‘lı teröristlerce patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2 asker şehit olmuş, bir vatandaş hayatını kaybetmiş, 12 asker de yaralanmıştı.

hurriyet

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.