anadoluverumelimedya.com

Erdoğan’a çok ağır suçlama

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray,  Cumhurbaşkanı’nın Başbakan’ı tamamen devreden çıkararak kendi inisiyatifiyle İsrail Enerji Bakanı’yla görüştüğünü iddia ederek,“Cumhurbaşkanı bu görüşmede Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın Kuzey Irak’ta petrol faaliyetleri yürüten aile şirketinin adına birtakım angajmanlara girdi mi?” diye sordu.

Reklam alanı

Çıray, İsrail ile yaşananlara ilişkin TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

“Dış politikada ipler Sayın Başbakan yerine Sayın Cumhurbaşkanı’nda” ifadesini kullanan Çıray, şöyle devam etti:

“Bunun çok açık delili son olarak Sayın Cumhurbaşkanı’nın Başbakan’ı tamamen devreden çıkararak kendi inisiyatifiyle İsrail Enerji Bakanı’yla görüşmüş olması.

Cumhurbaşkanı bu görüşmede Sayın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın Kuzey Irak’ta petrol faaliyetleri yürüten aile şirketinin adına birtakım angajmanlara girdi mi?

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Berat Albayrak’ın aile şirketinin ya da yakınlarının şirketinin çıkarlarını İsrail ile müzakere masasına koymuş olması Türkiye’nin milli çıkarlarını nasıl etkilemiştir ve etkileyecektir? Şirketin çıkarları adına ülkemizin çıkarlarından tavizler verilmiş midir?

 

İsrail’le barışma sürecinin gizli tutulan maddeleri nelerdir? Enerji ile ilgili maddeler neden gizlidir? Sayın Albayrak’ın enerji ile ilgili maddelerde rolü ne olacaktır?

Sayın Albayrak görüşmelerde Kuzey Irak’la petrol ticareti yapan aile şirketini mi yoksa devletin çıkarlarını mı savunuyor?”

Odatv.com

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.