anadoluverumelimedya.com

İsmail Türk: “Bahçeli’yi sattım babamı da satarım”

Meral Akşener’i destekleyen Yeniçağ yazarı İsmail Türk, Devlet Bahçeli’yi “sattığını” söyleyerek, “Sattım Bahçeli’yi ne olacak. Ben Türk milletinin menfaati için seni de satarım, babamı da satarım, oğlumu da satarım” dedi. Yeniçağ yazarı Türk, bir sürprizi açıklayarak MHP’de Akşener döneminde üyelerin ön seçim yoluyla adayları belirleyeceğini bildirdi. MHP’nin hukuken genel başkanının 10 Temmuz’a kadar Musavat Dervişoğlu olduğunu da söyleyen Türk ayrıca, “Ölürüm Türkiyem” şarkısına karşı çıktı.

Reklam alanı

MHP kongresi ile ilgili KRT televizyonunda Çağlar Cilara’nın sorularını yanıtlayan İsmail Türk, artık MHP’yi divan başkanlığına seçilen Musavat Dervişoğlu’nun yönettiğini söyledi ve şöyle konuştu:

“MHP’NİN HUKUKEN GENEL BAŞKANI MUSAVAT DERVİŞOĞLU’DUR”

“Artık MHP’yi Divan Başkanı Musavat Dervişoğlu Temmuz’un 10’una kadar yönetecektir. Bir manada da artık MHP’nin Genel Başkanı şuanda sayın Musavat Dervişoğlu’dur, hukuken böyle. Kim seçilirse ona devredene kadar Dervişoğlu yetkilidir. Genel merkezin bir hükmü kalmadı.”

ÖN SEÇİM SÜRPRİZİ: “AKŞENER’İN TÜRKİYE’YE HEDİYESİ”

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener’in ön seçimi getireceğini söyleyen Türk sürprizi ilk kez Cilara’nın programında açıkladı ve şunları söyledi:

 

“Bakın ben size bir sürpriz açıklayayım. 10 Temmuz’da Meral Akşener’in Türkiye’ye bir hediyesi daha olacak. Türkiye’de ön seçim geliyor. Partinin üyesi Başbakan belirleyecek. MHP’nin üyeliği bir ayrıcalık olacak. Bu demokrasi devrimidir.”

“BAHÇELİ’Yİ SATTIM, BABAMI DA SATARIM, ÇANAKKALE’YE GİDEN BABASINI SATMASA ŞEHİT OLUR MUYDU?”

MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye ihanet söylemleriyle ilgili konuşan Türk, “Eskiden kabadayı aleminde olurdu, biz adamı satmayız diye, Türkiye’nin menfaatlerini buralara indirmek, Türk milletinin geleceğini buralara indirmek cahilliktir. Sattım Bahçeli’yi evet. Bozuk para gibi harcarım Türkiye için. Rahmetli babam, ‘senin baban ben miyim Türkeş mi’ dedi, dedim ‘benim babam Türkiye.’ Eyvallah dedim gittim 11 sene sonra cezaevinden çıktım. Sattım Bahçeli’yi ne olacak. Ben Türk milletinin menfaati için seni de satarım, babamı da satarım, oğlumu da satarım. Adam Çanakkale’ye gidip şehit oldu, babasını satmasa şehit olur muydu?”

İSMAİL TÜRK: “ÖLÜRÜM TÜRKİYEM ARTIK KIŞLALARDA ÇALMALI”

“Belki onu askeri kışlalarda dinletmek daha doğru. Türkiye için hepimiz ölürüz ama savaşta ölürüz, niye ölelim yaşayalım birlikte, barış içinde, sevgi içinde, büyütelim bu medeniyeti.”

odatv

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.