anadoluverumelimedya.com

Erdoğan: Liseleri karıştırmak istiyorlar

Şimdiye kadar 11 bin muhtarla buluştuğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Muhtarlarla yaptığımız toplantıları yapmak isteyenler var. Ama o iş o kadar kolay değil. Bugüne kadar 11 bin muhtarı ağırladık. Dertlerini tek tek dinledik. Kuru konuşma değil. Ve kurduğum ekiple o sorunların yakından takibini yapıyoruz” diye konuştu.

Reklam alanı

Bu sözleri söylerken gülümsemesi dikkat çeken Erdoğan şöyle devam etti:

“İslam dünyasının yaşadığı krizler, acılar içimizi yakıyor, yüreğimizi burkuyor. Milli gelire oranla en fazla yardım yapan ülkeler sıralamasında Türkiye birinci sırada bulunuyor. Türkiye için gerçek tehdit ne terör ne ekonomik krizdir. Bizim için asıl tehdit mazluma el uzatacak idrakımızın kalmamasıdır.

Teröristin iyisi kötüsü olmaz bunu her zaman söyledik. Yapılan operasyonlar huzur o bölgeye kalana kadar devam edecektir.

Beklediğimiz nedir? Birliğimizdir, beraberliğimizdir. İnlerine gireceğiz dedik, girdik.

GENÇLİĞİMİZİ ONLARA KAPTIRMAMALIYIZ

Bütün meselemiz gençliğimizdir. Gençliğimizi bunlara kaptırmamamız gerekir. Güneydoğu‘da gençlerimizi onlara kaptırmamak için yavrularımızı çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Burada sadece öğretmenlerin değil STK’ların da desteği önemli. Yeterki vicdanımızı, inancımızı, şuurumuzu kaybetmeyelim.”

“Gezi olayları vesaireler olduğu zaman ‘Biz Türkiye’deki bu durumdan endişeleyiz’ (diyorlardı). Ben de onlara dedim ki Fransa’da, Belçika’da, İngiltere’deki bu son gelişmelerden dolayı çok endişeliyim. ‘Endişelenerek bakıyorum. Böyle izliyorum’ dedim. Rahatsız olmuşlar. Niye rahatsız oluyorsunuz? Demek ki terör kol gezdiği zaman sen de polisine ne diyorsun, gereği neyse yap diyorsun. Türkiye’nin teröristi iyi terörist mi? Ne farkı var? Beklediğimiz nedir? Birliğimizdir, beraberliğimizdir, dayanışmamızdır. Bunu başarmamız lazım. Biz bir olursak, iri olursak, diri olursak, kardeş olursak hep beraber Türkiye olursak bu işi bitiririz. Yoksa az önce sayın başkanın ifade ettiği gibi bunlar liseli çocuklara da dadanırlar başka yerlere de dadanırlar. Niye? Başka çıkış yolları kalmadı. Fakat ‘inlerine gireceğiz’ dedik, girdik. Bunların da inlerine girdik, paralelin de inlerine girdik. Gireceğiz. Nereden, kimlerden hangi türlü destek alırlarsa alsınlar gireceğiz. Şu anda bazı üniversite ve liseleri karıştırmak istiyorlar, bunlara izin vermeyeceğiz”

milliyet

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.