anadoluverumelimedya.com

Tuncay Özkan’ın Zehirlendiği Kesinleşti

Ergenekon Davasından 5 yıl Silivri’de yatan Tuncay Özkan’ın bir kimyasal ve iki ayrı radyoaktif madde ile zehirlendiği ortaya çıktı.

Reklam alanı

Özkan’ı tedavi eden Alman doktorlar hazırladıkları raporda radyoaktif maddelerin ancak istihbarat servislerinin ulaşabileceği nitelikte olduğunu ve piyasadan temin edilemediğini vurguladılar. Tuncay Özkan, kendisine bu zehirin, kapalı ayran kutusuna şırınga edilerek verildiğini ve hukuki mücadele başlatacağını açıkladı.
Cezaevinde rahatsızlanan Özkan, karaciğer ve iç organlarındaki tahribat nedeniyle Almanya’da tedavi olmuş ve Türkiye’ye dönmüştü. Kendisine uygulanan tedavi nedeniyle aylardır evinden çıkamayan Özkan, hiç kimseyle temas etmeden, maskeyle dolaşarak yaşamaya devam ediyor.

İÇ ORGANLARI TEMİZLENDİ
Almanya’da Özkan’ın iç organlarının defalarca temizlendi ve ‘zehirlendiği’ de kesinleşti. Alman doktorlar biri böcek ilacı olmak üzere sadece istihbarat birimlerinin ulaşabileceği nitelikteki iki ayrı radyoaktif madde ile zehirlendiğini saptadı. Zehirlenme nedeniyle karaciğeri ve organları büyük orada zarar gören Özkan’ın tahlil sonuçları ve uygulanan tedavinin sonuçları değerlendiriliyor. Özkan’ın tüm tahlil sonuçları ve raporları zehirlendiğini gösteriyor.

AYRANA ŞIRINGA EDİLDİ
Özkan yaptığı açıklamada şunları söyledi: Şu an iyiyim. Giderek daha iyiye de gidiyorum. Almanya’daki doktorlar tahliller sonucu iki ayrı radyoaktif madde buldu. Bir de böcek ilacı. Doktorlar zehirlerin kapalı ayran kutusuna ve soğanın içine konarak verilmiş olabileceğini söylediler. Organlarımdaki tahribat nedeniyle tedavim sürüyor. Hukukçularla görüşüyorum. Elbette ki hukuk mücadelesi vereceğim. Daha sonra da raporlarımı kamuoyu ile paylaşacağım”

Kaynak: Başak Kaya / Sözcü

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.