anadoluverumelimedya.com

CHP’de “dokunulmazlık” için çok konuşulacak adım

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “AYM için imza vererek HDP’ye destek olan vekilleri partiden atacağını” söylemesine rağmen, “dokunulmazlık” yasasını AYM’ye taşımak için kolları sıvadı.

Reklam alanı

Kılıçdaroğlu’nun bu düzenlemenin Anayasa’ya aykırı olduğunu söylediğini hatırlatan Fikri Sağlar,  “Genel Başkan’ın söylediğini doğrulamak zorundayız. Bunu AYM ye götürmek için İlk imzayı ben vereceğim” dedi.

Sağlar’a CHP’li Eren Erdem de destek vererek “Geriye kaldı 108.. Bir imza da benden..” diye yazdı.

İMZA VERENİ PARTİDEN ATARIM

CHP’nin Antalya kampında konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, dokunulmazlık düzenlemesini AYM’ye taşımayı düşünmediklerini, sadece bireysel başvuruya destek vereceklerini belirterek,“HDP’nin başvurusu için imza verilmesi de yasak. Başvuru için imza veren olursa partiden atarım. Ancak fezlekesi olan arkadaşlarımız AYM’ye bireysel başvuru hakkını kullanabilir. Bunun için hukuki destek de vereceğiz. Hatta gerekirse AYM ile de yetinmeyeceğiz. Bireysel başvuru haklarını bu arkadaşlarımız AİHM’ye kadar kullanabilirler” demişti.

Kılıçdaroğlu’nun bu restine rağmen 110 imzatoplamak için harekete geçen Fikri Sağlar Twitter hesabından şunları yazdı:

 

“Anayasa’ya aykırı bir düzenleme konusunda, hukukun üstünlüğüne inanan bir partide var olan insanların gereğini yapması gerekiyor. CHP olarak biz evrensel hukukun üstünlüğüne inanan bir partiyiz. Hukuk olmadan, demokrasi olmadan, laiklik olmadan, bunun gereğini yapmalıyız. Genel Başkanımız Sn K.Kılıçdaroğlu , bu düzenleme için ‘anayasaya aykıdır’ dedi. Onu da haklı çıkarmak için bir çalışma yapılması gerekiyor. Kemal Bey, bunun anayasaya aykırı olduğunu söylüyor. Biz de hukuka inanan bir parti olarak Genel Başkan’ın söylediğini doğrulamak zorundayız. Bunu AYM ye götürmek için İlk imzayı ben vereceğim, Eksik Kalan imza için 109 CHP li kahraman yoldaşımdan hiç bir şüphem yok! İmza ver diye elimde dolaşmayacağım, CHP li yoldaşlarım kendi özgür iradeleri ile gelsinler, desteklesinler. Genel Başkanımız Sn:Kemal Kılıçdaroğlu dokunulmazlıklarla ilgili düzenlenen anayasa değişikliği için ‘Anayasaya Aykırıdır’ dedi. G.Başkanımız Sn: Kemal Kılıçdaroğlu nu da haklı çıkarmak için böyle bir çalışmanın yapılması gerekiyor.Bizler hukukun üstünlüğüne inanırız! 110 imza için hiç kimse ile iş birliğine gerek yoktur.CHP dimdik ayakta dır.CHP li yoldaşlarımız ile bu işi çözebiliriz. Kaçak Sarayın anayasaya aykırı olarak uygulamaya çalıştığı her konuda CHP örgütleri hukuka inanarak mücadele edecektir. Yılmak yok her daim çalışacağız,mücadele edeceğiz.Ezilenin, haklının ve hukukun üstünlüğünün yanında olacağız. GÜN; CHP Örgütlerimize,Gençlerimize ve Kadınlarımıza daha fazla destek olarak geleceğimiz için daha fazla çalışma günüdür. Hiçbir CHP li milletvekili yoldaşım RTE’nin belirleyeceği Hukukçuların önünde yargılanacak hiçbir suç işlemedi.Sarayın oyununa gelmeyeceğiz”

CHP’li Eren Erdem de Fikri Sağlar’ın bu açıklamalarına destek vererek “Geriye kaldı 108.. Bir imza da benden..” diye yazdı.

Odatv.com

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.