anadoluverumelimedya.com

Bu imam hatipler kapatılabilir

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi öncülüğünde öğrenci velileri İstanbul’daki 3 imam hatip lisesinin dönüştürülmesi için imza topladı, eylem çağrısı yaptı.

Reklam alanı

13 Haziran’da Şişli, 14 Haziran’da Acıbadem, 15 Haziran’da Zeytinburnu’nda imam hatipleştirilen okullarda, mahalle halkı ve velilerin gerçekleştireceği eylemlere çağrıda bulunuldu. Çağrı, Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi tarafından düzenlenen “Eğitim Emekçileri Aydınlanma’ya Çağırıyor” başlıklı etkinlikte duyuruldu.

Etkinlikte, Zeytinburnu Abay İmam Hatip Ortaokulu, Acıbadem Özdemiroğlu İmam Hatip Ortaokulu ve Şişli 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu’nun normal okula dönüştürülmesi için mücadele eden veli ve mahalleliler deneyimlerini anlattı. Okulların geri alınması için imza kampanyası başlatan mahalle halkı, 13 Haziran’da Şişli 19 Mayıs İmam Hatip Ortaokulu’nun, 14 Haziran’da Acıbadem Özdemiroğlu İmam Hatip Ortaokulu’nun ve 15 Haziran’da Zeytinburnu Abay İmam Hatip Ortaokulu’nun önünde basın açıklaması yapacaklarını ve sonrasında ilçe milli eğitim müdürlerine dilekçelerini teslim edeceklerini duyurdu.

Odatv.com

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.