anadoluverumelimedya.com

Fernando Muslera Galatasaray’da kalıyor

Uruguay Futbol Federasyonu başkanı, Milli Takım teknik direktörüne Fenerbahçemaçında oynaması için izin vermelerinden dolayı teşekkür eden Fernando Muslera, “Onlara ne kadar önemli bir maç olacağını anlattık ve bize bu özel izni verdiler. Onlara bunun için teşekkür ediyorum.” dedi.

Reklam alanı

Ziraat Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe ile oynayacakları final maçının önemine dikkat çeken Muslera, “Perşembe günü sezonun maçına çıkacağız. Geldiğim günden beri, ilk seneyi saymazsak 4 senedir Şampiyonlar Ligi‘ne giden bir Galatasaray var. Galatasaraymarkasının, Avrupa’dan uzak kalması diye bir şey söz konusu olamaz. Biz de bunun için mücadele ediyoruz. En azından bu cezayı minumum seviyeye indirmek için çaba göstereceğiz. Hepimiz bunun bilincindeyiz.” ifadelerini kullandı.

“BENİM İÇİN TEK GERÇEK GALATASARAY”

Galatasaray’da geleceğinin tartışıldığının hatırlatılması ve takımdan gideceği yönündeki haberleri de değerlendiren Muslera, “Galatasaray ile 2 sene daha kontratım var. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Kafamda ne Avrupa ile ilgili ne de ekonomik sorunlarla ilgili herhangi bir soru işareti yok. Burada kalmak istiyorum. Gazetelerde teklifler geldiğini okuyorum. Herhalde teklifler gazetecilere geliyor. Bana ulaşan bir şey yok. Bu tip haberlere önem vermiyorum. Benim için tek gerçek var o da Galatasaray. Burada iyi bir aileyiz. Galatasaray benim için bir aileyi ifade ediyor. Burada da çok mutluyum. 2 sene daha buradayım” ifadelerini kullandı.

Ziraat Türkiye Finali’nin ardından Uruguay ile Copa Amerika’da mücadele edeceği ve turnuvayı değerlendirmesi istenen Muslera, ”
Uruguay küçük bir ülke; ama futbol başarıları anlamında önemli başarılara sahip. Bizim için Copa Amerika çok çok önemli. Orada olmak bize inanılmaz gurur veriyor. En iyi şekilde ülkemizi temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

hürriyet

About armadmin 9319 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.