anadoluverumelimedya.com

Ordudaki Fethullahçıların darbe yapma gücü var mı?

CHP İstanbul Milletvekili Emekli Albay Dursun Çiçek Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a konuştu. TSK içindeki Cemaatçi yapının darbe yapma olasılığını değerlendiren Çiçek; “Ben buna güler geçerim. Böyle bir tehdit algılamıyorum. Fethullahçılar zaten şu anda Fethullahçı olmadıklarını kanıtlamaya çalışıyorlar.” dedi.

Reklam alanı

Dursun Çiçek, “General rütbesinde bir Cemaatçi var mı?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Mutlaka vardır. Bir ara siyasi iktidarın danışmanları, bu konuda bizden isim istediler, “İsim verin, bunları terfi ettirmeyelim” dediler. Bizde ‘Geçmiş askeri şûralarda size Cemaat mahfillerinden ‘terfi ettirin’ diye isimler vermişlerdi, onlara bakın’ dedik. Haklarında somut bilgimiz olan bazı isimleri de o danışmana verdik.”

O kişiler hakkında işlem yapılıp yapılmadığı sorusuna ise “Yapıldı. Bir kısmı pasif görevler aldı, bir kısmı terfi edilmeyerek sistemin dışına çıkarıldı.”  cevabını verdi.

KIZDIĞI VE TAKDİR ETTİĞİ ÜÇ GENERAL

En kızdığı ve en yürekli üç generali de söyleyen Dursun Çiçek, İlker Başbuğ’un ismini ise her iki listede de andı.

Söyleşisinin ilgili kısmı şöyle:

EN kızdığınız üç general?

DURSUN ÇİÇEK: BİR: Hilmi Özkök… İKİ: Yaşar Büyükanıt… ÜÇ: İlker Başbuğ…

Yürekli davrandı dediğiniz üç general?

DURSUN ÇİÇEK: BİR: Işık Koşaner… İKİ: Uğur Yiğit (eski Deniz Kuvvetleri Komutanı, emekli oramiral). ÜÇ: İlker Başbuğ…

İlker Başbuğ iki listenizde de var.

DURSUN ÇİÇEK: İkiye ayırıyorum: Emekli olmadan önceki tutumu ile emekli olduktan sonraki tutumu farklı.

CEMAAT’İ DESTEKLEYEN VEKİLLER İSTEKSİZ GİDİYOR

Cemaat medyasına kayyum atanmasının ardından bazı CHP’li vekillerin gidip destek olmasıyla ilgili Ahmet Hakan’ın “Bir açıklamanızda ‘CHP Genel Merkezi, bazı CHP’li milletvekillerini Cemaat yayın organlarına destekle görevlendiriyor’ demiştiniz. Nedir bu işin aslı faslı?”sorusuna Çiçek şöyle yanıt verdi:

“CHP’den Cemaat’in yayın organlarına destek veren arkadaşlarla partinin grup toplantılarında görüşüyoruz. Onlara “Ne işiniz var orada” dediğimizde, ‘Bizim de içimize sinmiyor ama genel merkez basın özgürlüğünü savunmak adına bizi görevlendiriyor’ diye cevap verdiler.”

“KIRILIYORUZ”

“Siz rahatsız oldunuz mu partili arkadaşlarınızın Cemaat yayın organlarına destek vermesinden?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Sadece ben değil… Tuncay Özkan var, İlhan Cihaner var, Mustafa Balbay var. Yani mağdur çok… Kırılıyoruz tabii.”

http://www.cagdasses.com/guncel/37391/ordudaki-fethullahcilarin-darbe-yapma-gucu-var-mi

About armadmin 9322 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.