anadoluverumelimedya.com

PKK’ya yakın gazetede çok dikkat çeken satırlar

Ankara saldırısı ile ilgili PKK’ya yakınlığıyla bilinen Özgür Gündem gazetesinde yer alan haberde bir ayrıntı dikkat çekti. Özgür Gündem gazetesi, “iki patlama”nın meydana geldiğini ve patlamanın “çevik kuvvet noktasında” gerçekleştiğini öne sürdü. Ancak bomba yüklü araçla yapılan saldırı Çevik Kuvvet noktasında gerçekleşmedi.

Reklam alanı

Gazete, patlama ile birinci sayfada “Ankara kalbi Kızılay’da iki şiddetli patlama meydana geldi.Patlama sonucunda çevredeki çok sayıda araç yanarken, patlamanın çevik kuvvet noktasında gerçekleştiği belirtiliyor” ifadelerine yer verdi.

HEDEF ÇEVİK KUVVET NOKTASIYDI AMA…

Özgür Gündem gazetesi saldırının çevik kuvvet noktasında gerçekleştiğini söyledi ancak ilk bilgiler bunu doğrulamıyor.

BARİYERLERİ AŞAMAYINCA DURAĞA YÖNELDİ

Hürriyet’te yer alan habere göre, Çevik Kuvvet polisinin bulunduğu noktayı hedef aldı. Ancak saldırgan, bariyer nedeniyle polis noktasına ulaşamayınca belediye otobüsleri ve duraklarının bulunduğu noktada aracı patlattı. Patlamanın etkisi çok büyük bir alanda hasara neden olurken, bir belediye otobüsü ile 5 otomobil tamamen yandı.

Saldırganın, bomba yüklü araçla polis noktasına giderken fark edildiği, çevik kuvvet ekibinin havaya ateş açtığı da yine ilk gelen bilgiler arasında.

http://odatv.com/pkkya-yakin-gazetede-cok-dikkat-ceken-satirlar-1403161200.html

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.