anadoluverumelimedya.com

MHP’den tarihi teklif; PKK’nın lider kadrosunu imha edin

Ankara’da düzenlenen kanlı saldırının ardınrdan siyasilerin kalleş eyleme tepkileri sürüyor. Ankara Başbakanlık’ta güvenlik zirvesinin düzenlendiği saatlerde MHP Gaziantep Milletvekili Prof.Dr. Ümit Özdağ’dan tarihi öneri geldi. Özdağ sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Terör örgütünün lider kadrosu imha edilmelidir. Buna yurt içinde, Irak, Suriye ve Avrupa’da gizlenen liderleri de dahil hepsi infaz edilmelidir’ dedi.

Reklam alanı

KARADAN İHMA SALDIRISI DÜZENLENSİN

Mesele bundan sonra ne yapılması gerektiğidir. Ankara ve diğer büyük şehirler için alınacak önlemler ile yetinmek mümkün değildir. PKK’yı bu tür eylemlerde son derece ağır şekilde cezalandıracak, ağır bedeller ödetecek tedbirler acilen yürürlüğe konulmalı.
Bu çerçevede;
1) PKK terör örgütünün lider kadrosunun imhası politikası derhal yürürlüğe konulmalıdır. Bunun için sadece Suriye ve Irak’ta değil, Avrupa’da da PKK terör örgütünün lider kadrosuna karşı infazlar başlamalıdır. Cemil Bayık, Murat Karayılan gibi isimler imha edilmelidir.
2) PKK’nın Irak’taki kamplarına sadece hava saldırısı değil, kara saldırıları yapılarak imha operasyonları gerçekleştirilmelidir.
3)PKK’nın sivil görünümlü çete unsurları ortadan kaldırılmalıdır.
Prof. Ümit Özdağ

http://www.iyigunler.net/gundem/mhpden-tarihi-teklif-pkknin-lider-kadrosunu-imha-edin-h291518.html

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.