anadoluverumelimedya.com

Erdoğan, İzmir’deki afişlere çattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kadın Emeği Buluşması” toplantısında yaptığı konuşmada CHP’li Karşıyaka Belediyesi’nin hazırladığı “Sana ne” afişlerine çattı.

Reklam alanı

İzmir’de Karşıyaka Belediyesi’nin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için ilçenin her yerine astırdığı ‘Sana ne?’ afişlerine sosyal madyada büyük destek gelmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bugün yaptığı konuşmada o afişler için “Kadınları kadın yapan güzellikleri imtiyazları ortadan kaldırma girişimlerini görüyoruz” dedi. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bir takım çevrelerin kendi deyimleriyle özgürleştirmek adına kadınları kadın yapan güzellikleri imtiyazları ortadan kaldırma girişimlerini görüyoruz. Buna bir takım belediyelerin hazırladığı afişlerde şahit oluyoruz. Bu zihniyet en büyük kadın düşmanıdır. Kadının başında örtü var başında örtü yok diye nasıl bir ayrıma tabi tutarsın. Başında örtü varsa okullara, işe almadılar ayrımcılık işte budur. Hamdolsun bunu biz değiştirdik. İnsan olduğu için değer verdik. Bunların kadını özgürleştirmekten anladıkları kadını kendi ideolojilerine köle yapmaktır. Ailesi ve değerlerinden kopararak savunmasız bıraktıkları kadını sömürerek aslında nesillerimizi hedef alıyorlar.

http://www.egeninsesi.com/216586-erdogan_izmirdeki_afislere_catti#.Vt2PGEYmoGY.facebook

About armadmin 9318 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.