anadoluverumelimedya.com

Macar Başbakan: ‘Soros Planı’nı engelleyeceğiz!

Reklam alanı

Başbakan Orban, başkent Budapeşte’de düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, Macar hükümetinin de aralarında bulunduğu, ulusal çıkarları ön planda tutan Avrupa devletlerinin bertaraf edilmeye çalışıldığını belirtti.

Reklam alanı

AA’nın haberine göre, Macaristan’ın kendi sınırlarını koruyacağını kaydeden Orban, ulusal çıkarları ön planda tutan hükümetleri bertaraf etmek isteyen ‘Soros Planı‘nı engelleyeceklerini söyledi.

‘SOROS’UN ASKERLERİ…’

Avrupa’da karar verici tüm forumlarda Soros’un desteklediği kurum ve kuruluşların oldukça etkili olduğunu savunan Orban, ”Soros’un askerleri, ne yapmamız, ne söylememiz, ne düşünmemiz ve hatta kendimizi nasıl tanımlamamız gerektiğine kendileri karar vermek istiyorlar. Göç, ‘Soros Planı’ için sadece bir araçtır” dedi.

Orban ayrıca, ‘Soros Planı’nın, Avrupa’nın güvenliğini ciddi bir şekilde tehdit ettiğini belirterek, bu yüzden Avrupa’da terör eylemleri ve suç oranlarının arttığını belirtti.

MACAR HÜKÜMETİ VE SOROS KRİZİ

Sığınmacı karşıtı tutumuyla bilinen Macaristan hükümeti, Macar asıllı iş adamı George Soros’u, finanse ettiği sivil toplum kuruluşları aracılığıyla yıllık 1 milyon sığınmacıyı Avrupa’ya taşımakla suçluyor.

Daha önce ülke genelindeki Soros karşıtı kampanyaya öncülük eden Başbakan Orban Soros için şu ifadeleri kullanmıştı:

“Soros, gizli bir şekilde kendi kurumları üzerinden yasa dışı göçe maddi destek veriyor. Soros’un göçmen siyasetine göre, AB’ye her yıl 1 milyon sığınmacı taşınmalı. AB Komisyonu, George Soros ve sivil toplum kuruluşları, Macaristan’ın göçmen düzenlemesine saldırıyor, Macaristan’ın sınırdaki tel örgüyü yıkmasını, hukuki düzenlemeler yapmasını ve yasa dışı göçmenlerin ülkeye girişine izin vermesini istiyorlar.”

Kaynak: AA

 ulusalkanal
Reklam alanı
About armadmin 9278 Artikel
Günlük olaylara toplum duyarlılığını yükseltebilmeyi umuyoruz.